“نایک”

توسط:
فوربس فارسی

شرکت نایک در طراحی، توسعه، بازاریابی، فروش کفش و لباس های ورزشی، تجهیزات، لوازم جانبی و خدمات مشغول به فعالیت می باشد. نایک کفش های ورزشی خود را در وهله ی اول برای استفاده در ورزش های خاص طراحی می کند که البته درصد زیادی از محصولاتش نیز برای استفاده و راحتی عموم به کار برده می شود. تمرکز آن بر برند نایک و محصولات برند جردن در ۷ دسته ی کلیدی خلاصه می شوند: دو، بسکتبال، فوتبال، تمرینات مردانه، تمرینات زنانه، لباس ورزشی نایک و ورزش های اکشن. همچنین این شرکت محصولاتی را نیز برای کودکان و به علاوه برای دیگر کاربردهای ورزشی و تفریحی مانند بیسبال، کریکت، گلف، لاکراس، فعالیت های فضای بار، فوتبال، تنیس، والیبال، پیاده روی و کشتی به بازار طراحی و به بازار عرضه کرده است.

این شرکت دارای خط تولید تجهیزات اجرایی تحت نام تجاری برند نایک است که محصولاتی شامل کیف، جوراب، توپ های ورزشی، عینک، ساعت، دستگاه های دیجیتال، چوب چوگان، دستکش، تجهیزات حفاظتی، باشگاه های گلف و سایر تجهیزات طراحی شده برای فعالیت های ورزشی را به فروش می رساند. همچنین مقادیر کمی از محصولات پلاستیکی مختلف را به سایر تولیدکنندگان از طریق شرکت تابعه ی متعلق به خود به نام NIKE IHM به فروش می رساند.

بخش های اجرایی قابل گزارش برند نایک در آمریکای شمالی، اروپای غربی، اروپای مرکزی و شرقی، چین، ژاپن و بازارهای نوظهور واقع شده اند. شرکت Converse نیز که طراحی، فروش و توزیع کفش های راحتی، پوشاک و لوازم جانبی را برعهده دارد و شرکت Hurley International LLC که در حوزه ی طراحی، فروش و توزیع کفش های ورزش های اکشن، کفش های جوان پسند، پوشاک و لوازم جانبی فعالیت می کند به طور کامل متعلق به شرکت نایک هستند.

شرکت نایک توسط William Jay Bowerman و Philip H. Knight در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده است و دفتر مرکزی آن در Beaverton, ORمی باشد.

رتبه ی نایک در لیست های فوربز:

رتبه ی ۱۸ ام ارزشمند ترین برندهای جهانی
رتبه ی ۹۵ ام بزرگترین شرکت های دولتی آمریکا

  • #۸۱ در فروش
  • #۱۴۳ در میزان سودهی
  • #۲۷۴ در دارایی ها
  • #۴۵ در ارزش بازار

رتبه ی ۱۵۴ ام در بهترین کارفرمایان آمریکا
رتبه ی ۲۳۸ ام در بهترین کارفرمایان در ایجاد تنوع
رتبه ی ۱۴ ام در شرکت ها
رتبه ی ۵۰ ام در شرکت های برجسته
رتبه ی ۸۸ ام در بهترین کارفرمایان جهان
رتبه ی ۲۴۹ ام در ۲۰۰۰ جهانی

  • #۲۵۸ در فروش
  • #۱۳۲ در میزان سودهی
  • #۱۰۳۴ در دارایی ها
  • #۸۴ در ارزش بازار

رتبه ی ۱۴۹ ام در بهترین کارفرمایان کانادا(۲۰۱۷)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *