۷ ساحل دیدنی و جذاب ایتالیا برای بازدید

توسط:
فوربس فارسی

 

از ثروت های ایتالیا می توان به سواحل ۷۶۰۰ کیلومتری آن اشاره کرد. جایی که می توانید ده ها ساحل با این زیبایی را پیدا کنید و به سختی تصمیم بگیرید که کدامیک را انتخاب کنید.

در این مقاله ۷ بهشت ساحلی (اعم از شمال تا جنوب و جزایر Sicily و Sardinia ) که داری مناظر دریایی فراموش نشدنی و بی نظیری هستند را بررسی خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

(Balzi Rossi (Liguria

راهی زیبا برای رسیدن به ساحل در منطقه ی Balzi Ross از Grimaldi، یک روستا در Ventimiglia نزدیک به مرز فرانسه می باشد که می توان از طریق قایق به آنجا رفت.

La Spiaggetta dei Balzi Rossi یک منطقه ی محلی با امکاناتی مانند رستوران و ساحل است (اگر با ماشین به آنجا رفتید، راهی برای رسیدن به ساحل نیز وجود دارد.)

می توانید پس از یک ناهار لذیذ، کنار دریا استراحت کنید (با اجاره ی صندلی و چتر از رستوران) .

در بین غذاهای ارائه شده توسط رستوران، insalata di pesce (یک سالاد دریایی) و پاستاهای خانگی مانند tagliolini با خرچنگ می توانند انتخاب های خوبی باشند. اما این مکان بیش از یک ساحل زیبا و مجلل است . Grimaldi در یکی از مکان های مهم باستان شناسی مدیترانه (غارهای Balzi Rossi) قرار دارد. زمانی را هم برای بازدید از موزه ی تاریخی و آثار باستانی اش قرار دهید.

 

 

 

(San Fruttuoso (Liguria

با وجود هجوم گردشگران در تابستان، San Fruttuoso به دور از هیاهو است و هیچ خودرو و بوتیکی به جز شمار اندکی خانه در آنجا وجود ندارند.

دسترسی به آنجا فقط از طریق قایق از Camogli، Portofino و دیگر شهرهای ساحلی در Liguria یا از طریق مسیر پیاده روی در شبه جزیره ی Portofino میسر است و با یک ساحل کوچک و دریایی سبز-آبی محاصره شده است.

Abbey di San Fruttuoso یک مجموعه ی متعلق به دوران قرون وسطایی با معماری اصیل رومی است که زمانی ملک خانواده ی قدرتمند Doria بوده است.

در ساحل کوچک آن می توانید صندلی و چتر اجاره کنید و رستوران خانوادگی Da Laura نیز همراه با غذاهای خوشمزه ای مانند پاستای پستو در آنجا وجود دارد. در تابستان نیز در Abbey کنسرت برگزار می شود.

 

 

 

(Due Sorelle (Le Marche

Le Marche یک منطقه ی زیبای ایتالیایی است که کمتر برای جهان گردان بین المللی و به خصوص به عنوان یک مقصد ساحلی شناخته شده است. اما این ساحل یکی از شگفت انگیز ترین سواحل کشور می باشد. Le Due Sorelle شامل یک نوار سفید ساحلی در Adriatic با دو faraglioni یا سخره های دریایی می باشد. ( نام Due Sorelle به معنای دو خواهر است که دارای آبی شفاف و نیلگون می باشد). دسترسی به آنجا فقط با قایق ( با عبور از Numana و Sirolo که خیلی از Ancona دور نمی باشد) میسر است. Le Due Sorelle هیچ کلاب ساحلی ندارد بنابراین هر آنچه که برای کنار دریا بودن نیاز دارید را همراه خود داشته باشید.

 

 

 

 

(Praia a Mare (Calabria

موقعیت چشمگیر Praia a Mare در دریای Tyrrhenian که شامل ساحل شن و ماسه ی سیاه و جزیره ی Dino می باشد و در ساحل مرکبات Calabria واقع شده است. Praia a Mare برای آب های آبی رنگش که به ویژه در غارهای جزیره ی Dino درخشان تر دیده می شوند، شناخته شده است. هزینه های اقامت در اینجا در مقایسه با دیگر اقامتگاه های ساحلی در ایتالیا می تواند جذاب تر باشد.

 

 

 

(Scala dei Turchi (Sicily

بسته به زاویه ی دیدتان و زمانی از روز که این منطقه دیدنی را مشاهده می کنید، یک صحنه ی خیره کننده از چرخش سفید رنگ سنگ آهک و خاک آهک دار می تواند به یک صلیب شبیه باشد. Scala dei Turchi در Realmonte واقع شده است که از Agrigento خیلی دور نمی باشد. Scala dei Turchi (که به معنای پله های ترکی است) به دلیل داشتن پله هایی از سنگ که به آب منتهی می شود نامگذاری شد (مرجع ترکی آن اشاره به حمله های گذشته مهاجمان مدیترانه ای دارد) که یکی از مهمترین اَشکال زمین شناسی ایتالیا به حساب می آید.

 

 

 

 

(Pescoluse (Puglia

در ژرفای جنوب در خط ساحلی یونانی، ساحل رویایی Pescoluse اغلب به عنوان مالدیوِ Salento در نظر گرفته می شود.(منطقه ی Salento در Puglia  حکم پاشنه ی چکمه ی ایتالیایی را دارد)این به دلیل دریای آبی شفاف و کم عمق و جزیره ای از شن و ماسه هایی است که از آب های در حال گذر به جای مانده است. Salento نه تنها دارای سواحلی شگفت انگیز است بلکه غذاهای محلی خوشمزه و سالمی را نیز ارائه می دهد.

پس از گذرندن روزتان در کنار دریا، می توانید از غذاهای آن منطقه مانند سبزیجات و غذاهای آماده شده با پنیر، پاستای orechiette و انواع پنیرهای محلی امتحان کنید.

 

 

 

(Cala Corsara, Spargi island, La Maddalena archipelago (Sardinia

مجمع الجزایر Maddalena، خوشه ای از جزایر ساحل شمالی Sardinia می باشد که قلمرو اصلی برای قایقرانی نخبگان اروپایی و دریایی عمیق و رنگین (آبی و سبز) می باشد. در سراسر مجمع الجزایر، سواحل ایده آل متعددی به ویژه Cala Corsara در جزیره ی Spargi وجود دارند.

می توانید در یکی از ۴ بندرگاه بی نظیری که دارای شن و ماسه های لطیف و گل های وحشی کنار دریا می باشند لذت ببرید و سپس در این آب های درخشان و نیلگون شنا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *