۱۰ اقدامی که هرگز نباید در یک مصاحبه ی کاری انجام دهید

توسط:
فوربس فارسی
ten-things-never-ever-to-reveal-in-a-job-interview-1

 

زمانی که در بخش منابع انسانی مشغول به کار شدم، یکی از اولین مواردی که با آن مواجه شدم مصاحبه های شغلی باورنکردنی و متفاوت بود. مصاحبه ی شغلی می تواند شرایطی ترسناک باشد زیرا زمانی که به یک مصاحبه ی شغلی می روید نمی دانید چه چیزی در انتظارتان است. آیا مصاحبه کننده رفتاری دوستانه دارد یا فردی جدی است؟

متاسفانه بسیاری از شرکت ها نسبت به استخدام افرادی که در کار قبلی خود دچار تجربیات بد بوده اند، تردید دارند. حتی اگر آن تجربیات بد به هیچ وجه تقصیر شما نبوده باشد. چگونه می توان به افراد گفت که حقیقت را کامل بازگو نکنند زیرا که ممکن است به آنها آسیب بزند؟! مردم باید در گفتن حقایق و هر آنچه که هست احساس راحتی داشته باشند، اما در مصاحبه ی شغلی شاید این بهترین کار نباشد.

ممکن است خوشایند نباشد اما حقیقت دارد و صحبت کردن بیش از حد از حقایق می تواند شانس شما را در مصاحبه ی شغلی پایین بیاورد.

در اینجا به ۱۰ مورد آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. این واقعیت که شما از آخرین کار خود اخراج شده اید (یا هر شغل گذشته تان)
  2. این حقیقت که مدیر قبلی تان (یا هر مدیر گذشته تان) یک مدیر نادان و بی لیاقت بود – حتی اگر اینچنین بوده باشد.
  3. اینکه از پیدا کردن کار ناامید شده اید چراکه ارزش خود را کم جلوه می دهید و ممکن است بعضی شرکت ها از این اظهار نظر شما استفاده کنند.
  4. اینکه نسبت به بخشی از کار درخواستی، نامطمئن و عصبی هستید. نمی خواهد خیلی هم جسور باشید و بگویید ” من این کار را در خواب هم می توانم انجام دهم” . نگرانی تان را در رابطه با گرفتن شغلی جدید بیان نکنید.
  5. این حقیقت که شما در کار قبلی تان با شخصی برخورد یا کشمکش داشته اید. این مسئله به هیچ کس جز شما مربوط نیست.
  6. این واقعیت که شما یک مساله ی شخصی دارید و به سختی می توانید برنامه ریزی کنید. این مسئله را برای خود نگه دارید مگر زمانیکه احساس کنید نیاز به وام دارید.
  7. این موضوع که باردار هستید(مگر اینکه به هر کسی که به خوبی نمی شناسید این مسئله را گفته باشید).
  8. اینکه این شغل درآمدی بسیار بیشتر از شغل های قبلی تان دارد. این اطلاعات مناسب نیستند و ممکن است به شما آسیب بزنند.
  9. این موضوع که شما فقط برای یک سال دیگر(یا هر مدت زمان دیگر) برنامه ریزی کرده اید که در این شهر بمانید. این حقیقت تنها منجر می شود به این که خیلی از شرکت ها شما را استخدام نکنند. آنها می خواهند که فرد مناسب را پیدا کنند، نگه دارند و متوجه می شوند که شما برنامه های خود را دارید. این گونه افراد شغلی را با قصد کار کردن برای همیشه پیدا نمی کنند.
  10. این مسئله که می دانید برای شغلی که به مصاحبه آمده اید، بیش از حد دارای صلاحیت هستید و قصد دارید این کار را بدست آورید و به سرعت به کاری بهتر ارتقاء پیدا کنید.

دنیا به آرامی در حال تغییر است. به آرامی کارفرمایان متوجه خواهند شد تنها یک چیز موفقیت آنها را تضمین می کند و آن هم نیروی کارشان است. متوجه می شوند که تنها با استخدام افرادی لایق برای پست های شغلی شان می توانند رشد کنند.

حالا بهتر می دانید زمانیکه به دنبال شغل هستید بهتر است برخی از قسمت های داستان را برای خود نگه دارید تا زمانیکه کار را بدست آوردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *